Orzechy sprawdzają się nie tylko w kuchni, lecz także w kosmetyce. To skarbnica substancji odżywczych, których potrzebuje nasza skóra. Co warto o nich wiedzieć?

Orzechowe kosmetyki

Są coraz popularniejsze. Często możemy znaleźć kosmetyki, które zawierają ekstrakty lub oleje z orzechów. Jeżeli nie mamy uczulenia na orzechy, warto sięgać po te produkty w codziennej rutynie pielęgnacyjnej lub raz na jakiś czas.

Naturalna, odżywcza pielęgnacja przynosi skórze wiele korzyści.

Orzechy w kosmetyce

Jakie orzechy możemy spotkać w składzie kosmetyków?

  1. Orzechy laskowe – najpopularniejsze w Europie. Charakteryzują się dużą zawartością witaminy E, czyli witaminy młodości. Znajdziemy tu także witaminy z grupy B i cenne minerały, jak potas, wapń czy fosfor.
  2. Orzechy włoskie – poprawiają koncentrację dzięki dużej dawce fosforu, a także bogate są w cynk, żelazo, magnes, potas czy witaminę E.
  3. Orzechy makadamia – to mnóstwo cennych witamin z grupy B, witaminy A, E, a także żelaza, fosforu, magnezu, cynku i wapnia. Te składniki odżywcze są cenne dla naszej skóry.
  4. Orzechy migdałowe – zawierają błonnik, witaminę E i witaminę B3 oraz cenne nienasycone kwasy tłuszczowe i potas.
  5. Orzechy arganowe – bardzo popularne w kosmetyce. Mają więcej niż 100 różnych substancji odżywczych. To skarbnica kwasów tłuszczowych, witaminy E i skwalanu.

Zastosowanie i właściwości orzechów w kosmetyce

Efekty zależą od tego, po jaki kosmetyk sięgniemy. W końcu stężenie orzechów może być różne. Możemy jednak wyróżnić najistotniejsze właściwości kosmetyczne orzechów:

  • to cenne składniki odżywcze,
  • rewitalizują i nawilżają skórę,
  • działają przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie,
  • regenerują i chronią przed utratą wody,
  • zmiękczają skórę i przywracają jej blask,
  • podkreślają kolor włosów.

Najczęściej spotykamy oleje i ekstrakty z orzechów. Znajdują się w kremach, balsamach, odżywkach i maskach do włosów, szamponach. Orzechowe kosmetyki przynoszą pasmom i skórze dobroczynne korzyści.

Na rynku kosmetycznym królują także mieszanki olejków. Najczęściej można spotkać połączenie orzechów arganowych, migdałowych i makadamia.

Reklama