Lakiery hybrydowe zyskują coraz więcej zwolenniczek, bo bezsprzecznie mają wiele zalet – łatwość aplikacji, szybkość schnięcia, fenomenalna trwałość i dostępność dla każdego. Dziś na tapet bierzemy dwie najpopularniejsze (swoją drogą bardzo podobne do siebie) marki, czyli Shellac i Semilac. Jak wypadnie porównanie lakierów hybrydowych tych marek? O tym niżej.
Bliźniacze marki
Zarówno Shellac i Semilac mają w swojej ofercie lakiery hybrydowe o bardzo dobrych właściwościach. Lakiery hybrydowe obu marek utrzymują się zazwyczaj do 3 tygodni, chociaż zwolenniczki tego rodzaju manicure twierdzą, że może utrzymywać się on na paznokciach jeszcze dłużej, a zdejmują go zazwyczaj w momencie, w którym odrosty robią się nieestetyczne. Zarówno w przypadku hybryd Semilac i Shellac nie ma mowy o odpryskach, a paznokcie wyglądają przez cały czas, jak po wyjściu z salonu kosmetycznego. Podobieństwo jest zauważalne również w przypadku aplikacji, która jest łatwa – lakiery dobrze się rozprowadzają, mają doskonałe krycie po nałożeniu dwóch warstw, wysychają błyskawicznie po 30-sekundowym naświetleniu pod lampą UV.
Semilac – tańszy wcale nie znaczy gorszy
Lakiery hybrydowe Semilaca mają zdecydowaną przewagę cenową, bo za taką samą buteleczkę o pojemności 7 ml płaci się prawie trzy razy mniej. Hybrydy tej marki zdejmuje się w przeciągu kilkunastu minut. Średni czas, w którym aceton rozpuszcza lakier wynosi 15-20 minut. Dużym minusem lakierów Semilac jest ich zapach, na szczęście nieprzyjemną woń czuć tylko przy nakładaniu, a ulatnia się ona po utwardzeniu hybrydy.
Shellac – droższy hybrydowy odpowiednik
Lakiery hybrydowe Shellac są dużo droższe i wcale nie zaskakują lepszymi właściwościami. Mimo przyjemniejszego zapachu gorzej wypadają w trakcie utwardzania. W przypadku niektórych kolorów lakierów hybrydowych Shellaca nałożone warstwy marszczą się i trzeba poprawiać manicure. Plusem lakierów marki Shellac jest krótszy czas zdejmowania, chociaż różnica jest niewielka – aceton rozpuszcza hybrydy do 10 minut szybciej.
Podsumowanie
Obie marki oferują lakiery hybrydowe o bardzo dobrych właściwościach kryjących, zadowalającej trwałości i aplikacji nie stwarzającej problemu. Zasadniczą różnicą jest cena – Shellac jest niemal trzykrotnie droższy od Semilaca. Tańszy odpowiednik ma co prawda nieprzyjemny zapach, ale nadrabia lepszymi właściwościami przy utwardzaniu. Czas rozpuszczania hybryd w acetonie jest porównywalny – Shellac zdejmuje się nieco szybciej. W zależności od tego, na czym nam zależy (na szybszym zdjęciu hybrydy, zapachu, czy korzystnej cenie) odpowiadać mogą nam zarówno lakiery Semilaca i Shellaca.